ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ با ارسال ایمیل به صورت گروهی تفاوت دارد و بسیاری از افراد این دو را با هم اشتباه میگیرند.بعضی افراد فکر میکنند که باید ایمیل را از شرکت ها و افراد مختلف بخریم و بعد به آن ها ایمیل بفرستید.این ایمیل ها اسپم میشود در نهایت! پس راه ارسال ایمیل چیست؟شما نباید ایمیلی را خریداری کنید.بلکه افراد خودشان باید ایمیلشان را به شما بدهند.

از چه طریقی ایمیل افراد را به دست آوریم؟

از طریق فرم تماس با ما

از طریق خیر نامه آنلاین

از طریق دانلود کتاب و ...

هر ایمیلی که خریداری شود و برای آن ایمیل ارسال شود قطعا به صورت اسپم فرستاده میشود.معنی ایمیل مارکتینگ یعنی طراحی ایمیل با محتوای مناسب و ارسال به گروه خاصی از مشتریان.

مزایای ایمیل مارکتینگ

اگرهزینه زیادی نداردید و میخواهید از روش ایمیل مارکتینگ برای بازاریابی اینترنتی کسب و کار خود استفاده کنید میتوانید در ماه 20 هزار تومان تا چند میلیون تومان هزینه کنید و به نتیجه مطلوب مورد نظرتان برسید. اگر از نتایج ارسال ایمیل مارکتینگ خود آگاهی داشته باشید برای ایمیل مارکتینگ بیشتر هزینه میکنید. 

برگشت سرمایه

تحقیقات نشان داده به ازای هر یک دلاری که برای ایمیل مارکتینگ هزینه میکنید حدودا 46 دلار برمیگردد.در واقع یکی از بهترین روش های بازاریابی اینترنتی ایمیل مارکتینگ است زیرا بخشی از سرمایه شما برمیگردد.

هرکس میتواند از ایمیل مارکتینگ استفاده کند

هر شخص و هر شرکتی هر اندازه بزرگ یا کوچک باشد، برند باشد یا نباشد میتواند از ایمیل مارکتینگ اسنفاده کند.زیرا هزینه ایمیل مارکتینگ به شکلی است که هر شرکتی میتواند از پس هزینه های آن برآید.

میتوانید اندازه بگیرید

آیاتا به حال به این فکر کرده اید که تبلیغ در یک مجله چقدر میتواند بازخورد داشته باشد و آیا میتوان فهمید که مخاطبین به شما علاقه داشته اند یا خیر؟چگونه میتوان به این اطلاعات دسترسی داشت؟با استفاده از ایمیل مارکتینگ میتوانید بفهمید که چند نفر به کسب و کار شما علاقه داشته اند.

چند نکته برای ارسال ایمیل 

نکته اول :از ایمیل مارکتینگ های معتبر استفاده کنید.

نکته دوم: زیاد از تصاویر استفاده نکنید.استفاده از تصاویر دو عیب عمده دارد. عیب اول به سرویس های ایمیل یاهو و جیمیل برمیگردد زیرا این دو سرویس با عکس ها مشکل دارند امکان دارد بعد از ارسال ایمیل برای کاربر عکسی که به همراه آن فرستاده شده باز نشود. نکته بعد این است که شاید اصلا کاربر نداند که میشه عکس های ایمیل را با انتخاب گزینه Show Images در یاهو یا Display images below در جی میل فعال کرد. حال اگر ایمیل شما کاملا به صورت عکس باشد کاربر نمیتواند هیچ گونه اطلاعاتی از کسب و کار شما پیدا کند.

نکته سوم : کلمات کلیدی 

از کلمات کلیدی در متن ایمیل خود استفاده کنید.به عنوان مثال هر هفته با موضوع طراحی وب سایت و طراحی وب سایت فروشگاهی برای کاربران خود ایمیل ارسال میکنید.اگر به صورت مرتب از کلمات کلیدی استفاده کنید و کاربران شما این ایمیل ها را با این مضمون بازکنند و مشاهده کنند گوگل متوجه میشود کاربران از ایمیل های شما راضی هستند.و حتی اگر هم به صورت تبلیغاتی ارسال شوند به اینباکس خواهد رفت .

نکته چهارم:آدرس فرستنده و لینک داخلی همسان باشد

اگر ایمیل را از info@yabco.ir ارسال میکنید باید صفحات داخلی هم به همین آدرس باشد به عنوان مثال برای خرید این محصول به این صفحه http://yabco.ir/public/blog مراجعه کنید.

نکته پنجم: ریسپانسیو بودن ایمیل

وقتی ایمیل را باز میکنید انتظار دارید کاملا منطبق بر اندازه صفحات گوشی یاتبلت شما باشد .در غیر این صورت آن ایمیل را نخوانده پاک میکنید.

نکته ششم:لغو عضویت

این حق انتخاب را به کاربرانتان بدهید که در صورت عدم تمایل عضویت خود را در خبرنامه شما لغو کنند.