طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی اپلیکیشن موبایل

در دنیای مدرن امروز که همه چیز با سرعت در حال پیشرفت است عقب ماندن از دنیای تکنولوژی از دست رفتن فرصت محسوب میشود.امروزه به دلیل هوشمند شدن گوشی های موبایل طراحی اپلیکیشن موبایل بسیار مورد توجه قرار گرفته است.حال منظور از طراحی اپلیکیشن موبایل چیست؟طراحی اپلیکیشن موبایل به فرایند طراحی و تولید برنامه موبایل گفته میشود که قابل اجرا بر روی یک سری از پلت فرم های موبایل است.شاید منظور از پلت فرم را ندانید.پلت فرم یعنی نوع سیستم عامل موبایل، به عنوان مثال گوشی موبایل اپل سیستم عامل آن ios است و یا سیستم عامل گوشی های گوگل اندروید میباشد.برای تولید اپلیکیشن های ios از زبان c استفاده میکنند، برای سیستم عامل اندروید از زبان جاوا استفاده میکنند.هر موبایل پلت فرم مخصوص به خود را دارد امکان ندارد یک برنامه موبایل بر روی تمام پلتفرم ها اجرا شود.

طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی اپلیکیشن شبیه طراحی نرم افزارهای کامپیوتری میباشد زیرا در طراحی اپلیکیشن موبایل از زبان های برنامه نویسی و انواع فریم ورک ها استفاده میکنند.

انواع اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن HTML5:این نوع اپلیکیشن بر پایه ی HTML5 و جاوا اسکریپت و CSSمیباشد.

اپلیکیشن محلی :این نوع اپلیکیشن برای یک نوع پلتفرم مثلا اندروید یا ios نوشته میشود.

اپلیکیشن های ترکیبی:این نوع اپلیکیشن ها مانند یک کانتینر محلی هستند که امکان اضافه کردن اپلیکیشن HTML5 به آن ها وجود دارد یعنی در واقع ترکیبی از دو مدل بالامیباشد.

برای اینکه بدانیدچه نوع اپلیکیشنی برای کار شما مناسب تر است ابتدا باید هدف خود را از طراحی اپلیکیشن مشخص کنید:طراحی اپلیکیشن موبایل برای بازی؟طراحی اپلیکیشن موبایل برای فروشگاه ؟ طراحی اپلیکیشن موبایل برای ارائه خدمات و ...

زمانی که در حال تصمیم گیری در مورد اینکه چه اپلیکیشنی میخواهید هستید، باید به فکر اجرا و طراحی اپلیکیشن هم باشید.

موفقیت در طراحی اپلیکیشن موبایل:از طراحی اپلیکیشن موبایل خود چه تعریفی دارید ؟آیا میخواهید از طراحی اپلیکیشن موبایل خود درآمد کسب کنید؟آیا میخواهید فقط اپلیکیشن شما دانلود بخورد؟

میزان بودجه برای طراحی اپلیکیشن موبایل:باید حتما میزان بودجه خود را برای طراحی اپلیکیشن مشخص کنید زیرا طراحی اپلیکیشن موبایل به بودجه شما بستگی دارد.

ویژگی اپلیکیشن:اپلیکیشن ها مانند وب سایت نیستند، اپلیکیشن شما باید حتما یک ویژگی خوب داشته باشد تا افراد آن را نصب کنند و از آن استفاده کنند.

بعد از طراحی اپلیکیشن موبایل خود نسبت به بازاریابی و تبلیغ آن اقدام کنید.